☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim
Herb Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim

Poniedziałek 03.08.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Ułatwienia dla osób niedosłyszących

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209 poz. 1243) Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim wprowadza usługi dla osób słabo słyszących oraz głuchych za pomocą następujących środków wspierających komunikowanie:

  • poczta elektroniczna – drawsko@post.pl - adres głównej skrzynki poczty elektronicznej Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim: na ten adres można przesyłać zapytania, prośby o umówienie spotkania w Urzędzie, itp.
  • faks: 94 36 331 13

W kontakcie z urzędem osoba niepełnosprawna ma prawo do:

  • pośrednictwa tłumacza PJM - polskiego języka migowego,
  • pośrednictwa tłumacza SJM - systemu językowo - migowego,
  • tłumacza przewodnika, nazwanego w ustawie tłumaczem SKOGN

Aby skorzystać z pośrednictwa tłumacza - rejestr tłumaczy języka migowego działających na terenie woj.zachodniopomorskiego  (inf. ZUW w Szczecinie) – prosimy o powiadomienie Burmistrza Drawska Pomorskiego (pisemnie, mailem lub faksem) na trzy dni przed planowanym terminem załatwienia sprawy, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Formularz powiadomienia o chęci skorzystania ze świadczenia usług tłumacza PJM, SJM, SKOGN znajduje się w załączniku do niniejszej informacji.

FORMULARZ POWIADOMIENIA DO POBRANIA

UWAGA!

Usługa jest bezpłatna dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

W przypadku korzystania przez osoby uprawnione z pomocy tzw. osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw, wizyta w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim nie musi być wcześniej uzgadniana.

 

Wytworzył:
Elżbieta Koba
Udostępnił:
Agata Brusanowska
(2013-03-01 08:32:57)
Ostatnio zmodyfikował:
Agata Brusanowska
(2013-03-01 08:46:17)
 
 
ilość odwiedzin: 2899556

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X